Anasayfa / Altuğ (Darj) / Yaşamın Olağanüstü Bütünlüğü ve Bir Dostluk Günü

Yaşamın Olağanüstü Bütünlüğü ve Bir Dostluk Günü

Yaşamlarımızda bazen öyle anlar olur ki mutluluğumuzu, heyecanımızı ve duygularımızı diğer insanlara tam olarak açıklıyamayız.
Gerçek anlamda bizlere özel anlardır bunlar.
Belki yıllardır görmediğimiz bir dostumuzu, belki bir kez bile olsun tekrar karşılaşabilmeyi düşünmediğimiz bir arkadaşımızı, belki artık ismini bile zorlukla hatırlıyabildiğimiz insanları bir anda karşımızda buluruz.
Bu, bazen telefonda bir alo, bir ses, bazen sanki geçmişten bugüne ulaşan, gerçekte bugünden geçmişe uzanan bir mektup, bir kaç satır sözcük, bir merhaba, ya da karşımızda eski bir dostumuz, adresini kaybettiğimiz bir arkadaşımız, veya geçmişte bir yerlerde, çoğu kez nedensiz, çocukça düşüncelerle farklı yolları seçtiğimiz daha özel biri olabilir.
Böylesine anları yakalayabilmek, yaşamak güzel bir duygu, bunun başka hiçbirşey ile karşılaştırılamayacak bir bütünlüğü ve derinliği var. Çünkü bu anlarda saniyeler içinde oluşan fotoğraflarda ölçülebilecek zaman dilimi içinde, geçmiş hayatımızı tekrar tekrar yaşarız ve yaşatırız.
Hiç denediniz mi, bilmiyorum, ya da hiç aklınıza geldi mi?
10 Yıldır karşılaşmadığımız ilkokul arkadaşlarınızı , 20 yıldır hiç görmediğiniz lisedeki takım arkadaşlarınızı, 15 yıldır ziyaretine gitmediğiniz ilkokul öğretmeninizi, 20 yıldır bir araya gelemediğiniz üniversite grubunuzu, askerdeki koğuş arkadaşlarınızı, sanki binlerce yıl geçmiş gibi unuttuğunuz dostlarınızı, eski mahallenizde top oynadığınız çocukları, tesadüfen karşılaşmalarınızın dışında aramayı düşündünüz mü? Sizi bu düşüncelerle hiç arayan oldu mu? Geçmişten bir alo, bir merhaba, bir mektup aldınız mı?
En olağanüstü olandan, en sade olana kadar her cins yaşam , çoğu kez arkasında tekrar aranabilmeyi, aramayı düşündüren isimli, isimsiz dostlar bırakıyor.
Keşke herbirimiz yılda hiç olmazsa bir kaç kez , eski dostlarımıza, bir türlü arayıp soramadıklarımıza ulaşabilmeyi denesek . Bizim beklediğimiz gibi, onlarında bizlerin aramamızı beklediklerini hissediyoruzdur umarım.
Eski dostlar, eski anılar herzaman orada, hatırladığımız güzellikleri, özlediğimiz anlamları, sıcaklıkları ile bizleri bekliyor. Yeter ki geçmişimize, çocukluğumuza, gençliğimize , eski dostlarımıza merhaba diyebilmeye cesaret edebilelim.
En baştan bugüne, geleceğe ve en sonuna kadar yaşam bir büyük bütün .Gelin bu bütünlüğü yakalayalım, çok geç olmadan bugün belki de ilk kez.

Hakkında admin

Bu Yazıyı Gördünüz mü?

Zamanlama Ne Denli Önemli

Yeryüzünde , milyarlarca insan binlerce değişik dili, on binlerce lehçeyi kullanarak biribirleri ile anlaşmaya çalışıyorlar. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir